Завдяки дітям хочеться жити ( Мухаммед Алі)

Асоціація працівників дошкільної освіти



13 – 14 грудня 2018 року пройшло засідання Координаційної ради ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у м. Бровари (Київська область). Зустріч пройшла у властивій дошкільникам дружній професійний обстановці, адже традиційно за участю представників Міністерства освіти і науки, органів місцевого самоврядування Броврської міської ради, науковців та практиків відбулося обговорення актуальних питань дошкільної освіти України та вектори її подальшого розвитку. 
Цікаво, з гордісю і любовю до своїх закладів та колективів, керівники закладів дошкільної освіти міста поділилися досвідом роботи з упровадження сучасних інноваційних технологій у практичній роботі з дітьми, ефективними формами підвищення професійної майстерності кадрів, демонстрували свої майстер-класи. Їхнє бачення проблем та власний методичний почерк і досвідчених, і молодих керівників, педагогічне мистецтво заслуговує на увагу і повагу. «Місто Бровари – місто щасливих людей» - це не тільки гасло міської влади, це повсякденна звитяжна спільна та кропітка праця Оксани Мельник - начальника управління освіти і науки Броварської міської ради, Ірини Туник - начальника відділу дошкільних, позашкільних закладів та виховної роботи УОіН Броварської міської ради, керівників ЗДО та усіх небайдужих людей, хто опікується дошкільною освітою і дбає про майбутнє міста. Київщина запам’яталася мальовничими зимовими краєвидами, екскурсією на підприємство «Київгума", творчими і мудрими педагогами. Дякуємо голові ВГО «АПДО» Омельяненко Н.В. за об’єднання педагогів-дошкільників усіх регіонів України, організаторам - за плідну і творчу працю, за надану нам можливість підвищити фаховий рівень, особливо у наш час, коли суспільство потребує компетентних, розумних і відповідальних працівників на усіх ділянках освіти 

 Шановні колеги! Щиро дякуємо Вам за організовану зустріч з освітянами міста. 
Приємне професійне спілкування, колективна взаємодія, небайдужість у розв’язання освітянських питань, створення розвивального простору для учасників освітнього процесу запам’ятаються нам надовго. 

 Херсонська гімназія №6 Херсонської міської ради (директор Світлана Сергіївна Корж) Викладання іноземних мов на високому рівні є візитною карткою закладу. Про високий професіоналізм колективу вчителів свідчить їх активне залучення до участі у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях, форумах, до роботи у журі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України різних рівнів, до перевірки тестових сертифікаційних робіт ЗНО тощо. Велика увага приділяється роботі з обдарованими учнями. 

Про це свідчить результативність участі гімназистів у Всеукраїнських олімпіадах, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. 
 Концепція нової української школи у цьому закладі реалізується успішно: комфортні умови навчання учнів, розвивальний простір, індивідуальний підхід до кожної дитини, професіоналізм педагогів, висока управлінська культура, якість методичної роботи. 
 Херсонський ясла-садок №5 Херсонської міської ради (директор: Тимошевська Любов Василівна) Інтерактивні форми роботи з використанням сучасних технологій таких як, розвиток творчих здібностей на заняттях з малювання за методикою Л. Шульги, арт-терапія, технологія мнемотехніки у розвитку зв’язного мовлення, спадщина В. Сухомлинського для розвитку екологічної культури, безмежний світ «Lego» допомагають зробити освітній процес у закладі довільним, гнучким, диференційованим. 

 Позитивним результатом роботи є напрацювання колективу з організації гурткової роботи, яка полягає в тому, що вихованці однієї вікової групи можуть відвідувати за своїм бажанням, здібностями гуртки в інших вікових групах. Родзинкою закладу є діяльність трьох експериментальних груп з малою наповнюваністю (по 13 дітей) з теми «Технологія особистісно зорієнтованого навчання та виховання у класах загальноосвітніх шкіл та групах дошкільних закладів зі змішаним фінансуванням, утворених за бажанням громад» всеукраїнського рівня. 
На кожну дитину оформлено кейс розвитку, який включає в себе індивідуальний освітній маршрут та його коригування протягом навчального року, освітні і творчі досягнення, поради фахівців тощо. 
 Особистісно орієнтований розвиток кожної дитини, врахування її потреб, задатків, нахилів, професійність колективу вражає. Дошкільний навчальний заклад – центр розвитку дитини № 20 «Пірамідка» Херсонської міської ради (директор Маценко Тетяна Михайлівна) 

Педагогічним колективом сформовано власні пріоритети освітньої діяльності відповідно до перспективних завдань розвитку, де головною дійовою особою освітнього процесу є дитина. У закладі створено комфортні, розвивальні умови для догляду, розвитку та виховання дітей завдяки розширенню всіх форм активності дитини, забезпеченню відповідності рівня досягнень її потенційним можливостям з урахуванням психолого-фізіологічних та індивідуальних особливостей кожної дитини. 
 Для досягнення мети та реалізації поставлених завдань в освітній процес запроваджуються технології розвивального навчання: «Формування інформаційно-ігрової творчості», «Розумне виховання дошкільників», «Асоціативні карти в організації навчально-пізнавальної діяльності дітей», «Художнє слово та дитяче мовлення», «Методика використання схем-моделей у лексико-граматичній роботі». 
Результатом формуючого етапу регіонального експерименту «Технологія особистісно зорієнтованого навчання та виховання в класах загальноосвітніх шкіл та групах дошкільних закладів зі змішаним фінансуванням, утворених за бажанням громади» стало видання методичного посібника з ігрової логіки «Ігротека вихователя». 
 Педагогічний колектив створив такий освітній простір, де кожна дитина розвивається, набуває соціального досвіду, а дорослі допомагають виявляти та розвивати природні задатки і творчі здібності. 
 Окремі слова подяки Наталії Миколаївні Шаповал, голові місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» у Херсонській області, за активну життєву позицію, високий професіоналізм, сприяння професійному зростанню кожного педагога. Шановні Олено Миколаївно, Тамаро Юріївно, дякуємо Вам за гостинність, за організацію екскурсії, професійне спілкування. У Вас є чому повчитися!!! 
 З повагою голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Ніна Омельяненко

До уваги членів АПДО 
 1Сторінки для семінарів на 10 жовтня. 
Даю посилання. Люди, які зареєструються, можуть скачати матеріали, які ми підвантажимо перед семінаром, а потім сертифікат. Також нехай залишають свої коментарі, запитання тощо. для закладів дошкільної освіти https://naseminar.com.ua/seminar/298-dokumentuvannya-upravlnsko-dyalnost-zdo-opanovumo-z-onlayn-resursami-3-godini для шкіл https://naseminar.com.ua/seminar/299-organzatsyn-fnansov-ta-kadrov-pitannya-dyalnost-shkoli-putvnik-e-jurnalom-2-godini 

 До уваги членам АПДО! 1.Які є проблемні питання у Вашій діяльності (узагальняться Правлінням АПДО і надішлються МОН, КМУ тощо). Один лист уже надіслали http://www.doshkillia.ua/list-asociaci%D1%97-v-kabmin-ukra%D1%97ni-shhodo-pidvishhennya-posadovix-okladiv/ 

 2. 17 жовтня вебінар для керівників закладів дошкільної освіти-членів Асоціації. Це буде перше (заочне засідання "Калейдоскоп управлінських ідей"). Пізніше посилання на реєстрацію! На вебінарі: організаційні акценти діяльності закладу дошкільної освіти: ліцензування; державна реєстрація; складання статуту, правил внутрішнього розпорядку, колективного договору; оформлення наказів. Кадрова політика закладу: посадові та робочі інструкції. Відповіді на запитання 

3. 19 жовтня - семінар для членів Асоціації (хто бажає) на тему «Ранній вік: про головне» (проводить Тетяна Гурковська), м. Київ 

 4. 2 листопада - чергове засідання "Психологічної студії" для практичних психологів. м. Київ, куратор Тетяна Гурковська 

 5. 14 листопада - чергове засідання "Освітньої паралелі" для методистів методичних служб, спеціалістів органів управління освітою, викладачів вишів. м. Запоріжжя, куратор Ольга Байєр 

 6. 29 листопада - чергове засідання школи вихователя-методиста «Мето ПростіР» для вихователів-методистів на тему "Все про педагогічну раду". м. Миколаїв, куратор Ірина Романюк. 

 7. Дата і форма проведення засідання творчої групи «Освітній коучинг» для вихователів-методистів (куратор Таїсія Грицишина) уточняємо. Дякую за надіслані анкети!!! 

8. Змінилися реквізити банку (бланк нової квитанції уже на нашому сайті) http://www.doshkillia.ua/member/ 

 9. На заходах оплатимо обіди, проживання Заявки і пропозиції надсилайте на ел. адресу: abc.nata19@ukr.net 
 Голова осередку у Херсонській області Наталія Шаповал Щодо підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної освіти https://docs.google.com/document/d/1MMkpHFfVhDPcA9EETpEd2Z9H140dImu1T9O9lctaaSI/edit


Доброго дня, шановні колеги! 

Прошу визначитись, хто із членів Асоціації бажає взяти участь у навчальних заходах та надіслати списки за кожним заходом: 

П.І.Б. (повністю), 
посада та місце роботи, 
контактний телефон, 
ел. адреса. 

 Крім такого навчання, у плані роботи передбачемо семінари на різні теми, які можуть відвідати інші члени Асоціації. Не забувайте й про участь в Літній школі, Перспективі тощо. Чекаю на списки до кінця тижня на мою адресу. А також прошу до кінця тижня надіслати список учасників Всеукраїнського науково-практичного семінару «Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників та учнів початкової школи» (11 – 13 квітня 2018 р.) у м. Києві (Конча-Заспа). Членам Асоціації оплатимо оргвнесок (500 грн), але не більше ніж 1000 грн на осередок ( 2 людини). 

Прошу звернути увагу: оплату здійснюємо членам осередку, ким сплачено членські внески. НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ НАПН УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР «МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ» ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ МОН УКРАЇНИ» ВІДДІЛ STEM-ОСВІТИ ІНСТИТУТУ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ МОН УКРАЇНИ ДВНЗ «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» НАПН УКРАЇНИ ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ КАФЕДРА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.ГНАТЮКА ВГО «АСОЦІАЦІЯ ПРАЦІВНИКІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ» Всеукраїнський науково-практичний семінар 

 Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників та учнів початкової школи 11 - 13 квітня 2018 р., м. Київ ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ Шановні колеги! У межах заходів Всеукраїнської STEM-весни та з метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників дошкільної і початкової освіти, Інститут обдарованої дитини НАПН України проводить Всеукраїнський науково-практичний семінар «Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників та учнів початкової школи» (11 – 13 квітня 2018 р.) у м. Києві (Конча-Заспа). 

 Мета семінару: - сформувати цілісне уявлення про місце STREAM в освітньому процесі; - з’ясувати алгоритм дій педагога щодо впровадження технології; - ознайомити учасників із науковими підходами та авторськими технологіями реалізації STREAM-освіти; - надати допомогу в доборі та застосуванні інструментарію з урахуванням індивідуальних особливостей і схильностей кожної дитини; - познайомити з ігровими технологіями для розвитку навчальних, комунікативних, соціальних компетентностей дітей. До участі в семінарі запрошуються: керівники та методисти обласних і районних управлінь освіти, керівники і методисти закладів дошкільної освіти, практичні психологи, вихователі ЗДО, керівники, заступники керівників закладів освіти, педагоги, які працюють у системі початкової освіти, працівники дитячих навчальних і розвивальних центрів та бізнес-структур з усіх регіонів України, студенти педагогічних ВНЗ, батьки, усі зацікавлені особи. 

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ Культурно-оздоровлювальний центр «Пролісок» за адресою: смт. Козин, Обухівський район, Київська обл. (район «Конча-Заспа»), вул. Солов'яненка, 369. АНОНС ПРОГРАМИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОГО СЕМІНАРУ: 
 · «Принципи наукової освіти» – Гальченко М.С., директор Інституту обдарованої дитини НАПН України. 
 · «STEAM-освіта в Україні та в світі» – Крутій К.Л., доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка. 
 · Презентація альтернативної програми розвитку культури інженерного мислення в дошкільників «STREAM-освіта дошкільників або Стежинки у Всесвіт» (автор. колектив, науковий керівник К.Л.Крутій). 
 · «Дизайн-освіта дошкільників» – Тименко В.П., доктор педагогічних наук, професор, член спілки дизайнерів України, учений секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, викладач курсу «Основи педагогічного дизайну». 
 · «Інтеграція в дії. Планування тематичних тижнів» Ірина Стеценко, автор-розробник напрямів «Логіки світу», «Математика і навколишній світ», «Інформація і ми», «Конструювання та пізнання довкілля», науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН України й Міністерства освіти і науки України. 
 · «Діагностика та індивідуальне проектування освітніх програм» – Кузьменко В.У., доктор психологічних наук, професор, професор кафедри теоретичної та консультативної психології, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків факультету психології НПУ ім. М.П.Драгоманова. 
 · «Вступ до природничих наук і техніки для дошкільнят» (науковий спосіб пізнання довкілля) – Козленко О.Г., науковий співробітник відділу біологічної, хімічної і фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, викладач біології вищої категорії, старший вчитель, Відмінник освіти України, Соросівський вчитель. ·

 МАЙСТЕР-КЛАСИ за освітніми напрямами програми: 
 - Природничі науки, або Подорож Всесвітом. 
 - Технології, або Таємничі перетворення. - Читання і письмо, або Мандрівка до країни слів. 
 - Інжиніринг, або Маленькі винахідники. 
 - Мистецтво, або Таємниці Дивосвіту. 
 - Математика, логіка, або Пізнаємо красу чисел і геометричних фігур. 
· Майстер-класи, тренінги, презентації курсів та авторських програм викладачів Дошкільної академії Інституту обдарованої дитини НАПН України: 
 - Ландшафтний дизайн для дошкільнят та молодших школярів (Тарасенко Ю.В., художник, член Спілки архітекторів України, викладач художньої студії). 
 - Конструювання (Тетяна Тригуб, кандидат психологічних наук, викладач). 
 - «Вчитися з радістю» (Наталія Макаренко, сертифікований інструктор української школи ейдетики, тренер-викладач, практичний психолог). 
 - «Особливі діти» (робота з аутистами, дітьми з особливими освітніми потребами) – психолог Центру – Ольга Саєнко. - Тренінг креативності – психолог Центру Дар’я Головко. 
- «Особливості блоково-тематичного планування за інтегрованим підходом. приклади роботи з дошкільнятами та молодшими школярами» – Ірина Стеценко. 
 · Виставка-продаж літератури видавництва «ЛІПС» (програма, планування по STREAM). УМОВИ ТА ВАРТІСТЬ УЧАСТІ У СЕМІНАРІ 

 Реєстраційний внесок – 500 грн. сплачується на розрахунковий рахунок Організатора (Інституту обдарованої дитини НАПН України) на підставі договірних документів, які буде надіслано на електронну адресу учасника після подання Заявки на участь. Реєстраційний внесок включає: - набір учасника семінару (програма семінару, бейдж); - навчання за програмою науково-практичного семінару; - сертифікат про участь у заході. За бажанням учасників, додатково, гарантується отримання Свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації (з кількістю навчальних годин – 120) Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти з окремою його оплатою (детальна інформація у відповідальної особи з питань організації і проведення семінару: Грицишиної Т. І.). Для участі у роботі науково-практичного семінару необхідно до 1 березня 2018 р. надіслати на електронну адресу gritaisia@gmail.com (тема листа «Семінар. STREAM») Заявку учасника за формою, наведеною у Додатку. 


 Додаток
ПЛАН РОБОТИ
ПОРЯДОК РОБОТИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОГО СЕМІНАРУ 

ЗАЯВКА УЧАСНИКА
Всеукраїнського науково-практичного семінару
«Технології розвитку здібностей і обдарованості дошкільників
та учнів початкової школи»
11 – 13 квітня 2018 р., м. Київ (Конча-Заспа)
Прізвище, ім’я та по батькові
Контактний телефон учасника
Е-mаіl
Назва установи (де працюєте)
Адреса установи 
Посада
Базова освіта (заклад, спеціальн.)    
Досвід роботи (педстаж)
Чи потрібно Вам офіційне запрошення?
Вкажіть тип запрошення:
-          на ім’я учасника семінару,
-         на ім’я керівника структурного підрозділу 
Так / ні (підкреслити)
Запрошення надіслати на таке ім’я:
Структурний підрозділ: (шапку листа)
Чи потрібна організація проживання (оплата за рахунок учасника)
Так  / ні (підкреслити)
Якщо так, то вказати з «     «, по «     «
Чи потрібне  Свідоцтво про підвищення кваліфікації? (з окремою оплатою)

Так / ні (підкреслити)
Даною Заявкою даю згоду на використання моїх персональних даних та гарантую оплату вартості навчання

(дата, підпис, ПІБ)
 11 квітня 2018 р. – заїзд учасників семінару, 
з 9 00 до 1300 – реєстрація учасників семінару за адресою: Культурно-оздоровлювальний центр «Пролісок», смт. Козин, Обухівський район, Київська обл. (район «Конча-Заспа»), вул. Солов’яненка, 369.  

11 – 13 квітня 2018 р. – з 9.00 до 18.00 – робота за програмою науково-практичного семінару. 

 МІСЦЕ ТА ВАРТІСТЬ ПРОЖИВАННЯ На теріторії Культурно-оздоровлювального центру «Пролісок» за адресою: смт. Козин, Обухівський район, Київська обл. (район «Конча-Заспа») вул. Солов’яненка, 369. Добове проживання: 250 грн (з кожного - економ-клас, 3-місний номер). Добове харчування: 250 грн (триразове, обід – 100 грн). 

 Організаційний комітет резервує місця для проживання учасників семінару заздалегідь. Зазначено ціни минулого року. Передбачається коригування цін в залежності від категорії номеру. Можливе організоване харчування (сніданок, обід, вечеря) або кава-паузи + обід. 

ПРИМІТКИ ü Колективним учасникам (від 5 осіб) – надається знижка в розмірі 10% від вартості участі у заході. ü Оплата проїзду, проживання та харчування – за рахунок учасників семінару. ü Для організації практичних занять учасникам семінару бажано мати при собі ноутбук (планшет). ü Бажаючим виступити з презентацією досвіду роботи, прохання разом із заявкою надіслати назву та короткий опис виступу у довільній формі (під заповненим бланком заявки). ü Просимо учасників, які подали заявки, але не можуть взяти участь у семінарі, завчасно повідомляти оргкомітет. Оргкомітет: 
 Науковий супровід семінару – Крутій Катерина Леонідівна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка. Відповідальна особа з питань організації і проведення семінару: Грицишина Таїсія Іванівна, старший науковий співробітник відділу інноваційних технологій в освіті обдарованих Інституту обдарованої дитини НАПН України, моб. тел. 097-399-50-01, 063-255-68-06, 050-716-62-78. E-mail: gritaisia@gmail.com 

 З питань підготовки майстер-класів: Стеценко Ірина Борисівна, науковий співробітник Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН України й Міністерства освіти і науки України, моб. тел. 066-447-59-29. E-mail: irina.altair@gmail.com Дякуємо за співробітництво та інформування Ваших колег! Як доїхати до санаторію «Пролісок» з Києва: - міським транспортом (30 - 40 хвилин): від автостанції «Видубичі» (ст. метро «Видубичі»), з метро виходити в сторону «Фуршета», їхати маршрутним автобусом № 314 до зуп. «Пролісок». 

 Маршрутні автобуси ходять кожні півгодини, з 7 ранку до 21 години вечора. - своїм транспортом: на Обухів по окружній до зуп. «П’ятихатки», поворот наліво (див. карту проїзду) Карта проїзду З повагою, оргкомітет Всеукраїнського науково-практичного семінару. Чекаємо на зустріч! 

 Анонси подій 
 ВЕБІНАР 

«Закон про дошкільну освіту: новації та перспективи» 5 лютого 2018 буде проведено вебінар «Закон про дошкільну освіту: новації та перспективи» Зміни, що відбулися у сфері освіти, не оминули й дошкільної. Відтепер дошкільні навчальні заклади звуться закладами дошкільної освіти, дітей до них приймають з одного року, очолюють заклади директори, вони ж затверджують рішення педагогічної ради. 
Про інші новації, а також зміни, що передбачаються у Законі про дошкільну освіту, лаконічно та доступно розповість Ніна ОМЕЛЬЯНЕНКО, шеф-редактор управлінських видань MCFR Освіта, голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти». На вебінарі: вивчаємо організаційні та кадрові акценти нового Закону про дошкільну освіту обговорюємо напрацьовані робочою групою пропозиції щодо внесення змін у закон відповідаємо на запитання Лектор ОМЕЛЬЯНЕНКО Ніна Володимирівна 1

3:00 — Початок трансляції ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» 
 Школа успіху Марини Фоменко «Психологічна студія» засідання профільної групи практичних психологів — членів Асоціації 
 13 жовтня 2017 року 

ГРАФОЛОГІЯ НА СТОРОЖІ СПОКОЮ В КОЛЕКТИВІ 
10:00 — 10:45
Реєстрація учасників
10:45 — 11:00
Вступне слово куратора «Психологічної студії»
Гурковська Тетяна Леонідівна
11:00 — 12:30

Графологія на сторожі спокою в колективі
1 частина
графолог, психолог, коуч, тренер
«Фоменко Марина Валеріївна
12:30 — 13:10
Обід-фуршет
13:10 — 14:40

Графологія на сторожі спокою в колективі
2 частина
Фоменко Марина Валеріївна
14:40 — 15:10
Асоціація працівників дошкільної освіти: про здобутки та перспективи розвитку
Голова правління ВГО «АПДО»
Омельяненко Ніна Володимирівна
15:10 — 15:20
Запрошуємо до святкування ювілею лабораторії.
Соловйова Людмила Іванівна
15:20 — 16:00
Підбиття підсумків. Вільне спілкування


МІСЦЕ РОБОТИ 
 Дошкiльний навчальний заклад (ясла-садок) №100 «Казка» 
 Адреса: 02081 м. Київ, вул. Урлiвська, 21 В 
 Проїзд. Маршрут № 1. До станції метро «Позняки» (вихiд до «Пiрамiди»);
 маршрутка № 577 (кiнцева) їхати 15-17 хв. до кiнцевоi (зупинка напроти будинка Урлiвська 21); перейти дорогу та йти прямо 3 хв. Маршрут № 2. До станції метро «Лiвобережна» (вихід на бік готелю «Турист»); маршрутка № 177 (кiнцева) їхати до зупинки «Урлiвська». Їхати 20-25 хв. Зупинка мiж будинками Урлiвська 19 та Урлiвська 21. Із зупинки видно сусiднiй ДНЗ «Перевесло», йти 2 хв. 
 Телефони для уточнення маршруту: 
 Яна Миколаївна +380974184616 +380936120944 Шановні колеги, члени АПДО! До Вашої уваги основні освітні заходи на найближчий час 2017 р. 1.Бердянськ освітній форум "Простір GROW UP" з питань інклюзивної освіти 21-24 червня 2.Літня школа в Запоріжжі 13-15 червня 3.Міжнародний Фестиваль освітніх технологій «Перспектива» 11-18 липня 

 Асоціація оплатить проживання й харчування (обід) членам Асоціації з урахуванням внесків, що надійшли від місцевих осередків. 
Заявки подати на ел.адресу голови місцевого осередку у Херсонській області Шаповал Н.М. abc.nata19@ukr.net
Новини Асоціації 
 Уже декілька днів у херсонських дитячих садках проходить доброчинна акція «Допоможи захиснику», ініційована Асоціацією працівників закладів освіти м. Херсона. Подарунки воїнам в АТО до Дня Святого Миколая та з Новим роком з любов’ю приносять працівники та батьки вихованців – продукти харчування та солодощі, сушку, домашні заготовки-закрутки, миючі засоби та засоби особистої гігієни, медичні препарати та лікарські чаї, теплий одяг та шкарпетки, а дітлахи надсилають часточки своєї душі у малюнках, аплікаціях та виробах. Дякуємо захисникам за наш спокій, захист національних інтересів держави та патріотизм. Ми сподіваємось, що разом з ними здобудемо довгоочікуваний мир для нашої Батьківщини. Члени Асоціації вдячні учасникам акції за щире серце, небайдужість, надану допомогу воїнам-добровольцям і активну громадянську позицію. Звіт про результати діяльності Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» у 2015 році.

 


Читати тут Шановні члени Асоціації працівників дошкільної освіти! Ознайомтесь, будь ласка, з законопроектом «Про освіту» № 3491 від 28.12.2015 та впишіть свої пропозиції в таблицю, яку розробила Ніна Омельяненко. Додаємо файл з законопроектом та таблицю з уже внесеними пропозиціями голови правління Асоціації. Тільки спільними зусиллями ми зможемо добитись позитивних змін! На Ваші пропозиції чекаємо до 20 січня. Також інформуємо, що 20 січня відбудеться засідання робочої групи у МОН з приводу нового Санітарного регламенту для ДНЗ, в якому візьме участь Ніна Омельяненко. Тож, надсилайте нам свої пропозиції до 19 січня.


Порівняльна таблиця from ShapovalNM


Проект закону України про освіту from ShapovalNM

Як визначають заробітну плату для призначення пенсії у 2016 році 28.01.2016 ПФУ роз’яснив, що якщо в системі персоніфікованого обліку інформація про страховий стаж після 01.07.2000 менше 5 років, надається довідка про зарплату за будь-які попередні 60 місяців. Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії врегульовано статтею 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV. Починаючи з 1 січня 2016 року, пенсія обчислюється із заробітку за даними системи персоніфікованого обліку за період страхового стажу після 1 липня 2000 року. Винятком можуть бути випадки, коли за даними системи персоніфікованого обліку наявна інформація за період страхового стажу після 1 липня 2000 року менше ніж 5 років. Тоді довідка про заробітну плату за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року має надаватись обов’язково. За інформацією офіційного сайту Пенсійного фонду України
https://www.pfu.gov.ua/